« دی,1397 »
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 

نظرسنجی

نظر شما درباره این وب سایت چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف


نمایش نتایج
 

تبلیغات
اخبار شبکه بهداشتی درمانی وآموزشی شهرستان داراب

برگزاری دوره آموزش مربیگری بهورزی در شهرستان داراب

1396-9-19


دوره آموزشی مربیگری مربیان جدید الورود بهورزی شهرستانهای استان فارس ( مرودشت ،کازرون ، فیروز آباد و ممسنی ) از تاریخ هجدهم آذرماه 96 به مدت 3 روز در مرکز آموزش بهورزی شهرستان داراب برگزار می گردد .

جمیله پور عابد مدیرآموزشگاه بهورزی شبکه بهداشتی ، درمانی و آموزشی داراب گفت : هدف از برگزاری این دوره آموزشی ، آشنایی و توانمند سازی مربیان جدید الورود به مراکز آموزش بهورزی می باشد .

پورعابد افزود : در این دوره آموزشی ، مربیان جدید الورود با شرح وظایف مدیر و مربی مراکز آموزشی بهورزی ،نحوه تدریس دروس بهورزی به صورت تئوری و عملی آشنا می شوند .

گفتنی است در پایان این دوره آموزشی ، گواهی مهارت مربیگری از طرف امور بهورزی استان به شرکت کنندگان اعطاء می گردد . 

جمع آوری و معدوم سازی بیش از 4 تن مواد غذایی غیر مجاز در داراب

1396-9-19

 

مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشتی ، درمانی و آموزشی داراب از جمع آوری و معدوم سازی بیش از 4 تن اقلام خوردنی ، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی در داراب خبر داد .

نازنین محقق گفت : بیش از چهار تن مواد خوردنی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی غیر مجاز که طی بازرسی های 6 ماه گذشته بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان داراب از سطوح عرضه مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی ، بدلیل انقضاء تاریخ مصرف ، فقدان پروانه های بهداشتی لازم و شرایط نامطلوب نگهداری ، غیر قابل مصرف انسانی تشخیص داده شده و توقیف و جمع آوری گردیده بود ، به دستور دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان داراب و با حضور نماینده نیروی انتظامی در محل سایت دفع زباله شهرستان داراب معدوم گردید .

او حفظ ایمنی غذایی مردم و ارتقای بهداشت عمومی جامعه را از اهداف اجرای طرح کنترل و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دانست و افزود : عرضه مواد غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز و تاریخ گذشته یا قاچاق ، تخلف بهداشتی محسوب  می گردد و مشمول جریمه قانونی می باشد .

 

محقق با اشاره به اینکه شهروندان به هنگام خرید باید به تاریخ تولید و انقضای بسته بندی ها توجه داشته باشند گفت : همشهریان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را به واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان یا از طریق سامانه 190 گزارش دهند . 

 نمایشگاه خطر سنجی بیماری های غیر واگیر در داراب گشایش یافت 
1396-5-31 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی،درمانی وآموزشی داراب،نمایشگاه خطرسنجی سکته های قلبی،مغزی وسرطان در حسینیه حضرت ولی عصر(عج)داراب گشایش یافت.

معاون بهداشتی ورئیس مرکز بهداشت داراب در حاشیه برپایی این نمایشگاه با اشاره به افزایش بیماری های قلبی،عروقی ،دیابت وسرطان ها در جامعه ،آگاهی بخشی به مردم در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیر واگیر را ضروری برشمرد.
مهندس رهسپار سبک زندگی نادرست از جمله کم تحرکی،افزایش مصرف دخانیات،مصرف غذاهای آماده و فست فود را یکی از علل ابتلا به بیماری های غیر واگیر اعلام کرد و افزود:تغیر عادت غذایی،پیروی از یک برنامه غذایی متعادل ومناسب،کاهش استرس،اجتناب از سیگار و انواع دخانیات وتحرک جسمانی روزانه تضمین کننده سلامت افراد محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه خطر سنجی بیماری های غیر واگیر با هدف آگاهی نسبت به بیماری ها و عوامل خطر ،بیماری های سلامت روانی،اجتماعی،اعتیاد و خود مراقبتی بر پا شده است گفت :شهروندان می توانند با مراجعه به نمایشگاه و انجام غربالگری در هر گروه سنی به ویژه گروه بالای 30 سال از وضعیت سلامتی خود آگاه شوند،این اقدام ها ریسک خبر ابتلا به بیماری ها در 10 سال اینده تخمین زده می شود.
در پایان مهندس رهسپار مهمترین برنامه های طرح تحول سلامت در داراب را راه اندازی مراکز جامع سلامت ،ساخت بیمارستان دوم،ساخت درمانگاه جنت شهرو ساخت درمانگاه فرگ برشمرد و گفت:تعداد زیادی مرکز مهم بهداشتی و درمانی در داراب در حال ساخت بوده یا در آینده نزدیک شروع به ساخت خواهد شد.
این نمایشگاه تا دوم شهریورماه سال جاری درحسینیه حضرت ولی عصر(عج)بر پا می باشد. 
 
جشنواره وارنیش فلوراید در داراب برگزار شد

1396-3-6

به همت واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت واداره آموزش و پرورش داراب جشنواره وارنیش فلورایدبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی داراب،مهندس احمد رضا رهسپار رئیس مرکز بهداشت گفت:بسیاری از مشکلات بهداشتی دهان و دندان مربوط به پوسیدگی است لذا یکی از اقداماتی که می تواند در جلوگیری از پوسیدگی دندان موثر واقع گردد فلوراید تراپی می باشد این امر در مناطقی باید صورت گیرد که میزان فلوراید آب آشامیدنی کمتر از حد معمول (استاندارد)می باشد .
مهندس رهسپار افزود:یکی از اهداف طرح تحول سلامت در حوزه دهان و دندان پیشگیری وارائه خدمت به کودکان است که شامل آموزش مراقبتهای بهداشتی مرتبط با دهان و دندان و وارنیش فلوراید می باشد و ضروری است برابر دستور العمل واحد سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت این کار 2بار در سال در طول دوره تحصیلی دبستان صورت گیرد.
در ادامه مهندس رهسپار گفت: در شهرستان داراب با تلاش و پیگیری واحد سلامت دهان و دندان و همکاری بهداشتکاران ،مراقبین سلامت،کارشناسان بهداشتی وبهورزان در کلیه مناطق شهر و روستا که نیاز به انجام فلوراید تراپی داشته باشند با همکاری مدیریت آموزش و پرورش انجام گردیده است.

*بازدید اعضاءهیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب

اعضاءهیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب،از خدمات این بیمارستان بازدید کردند.
دکتر محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه به همراه دکتر انصاری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی ،دکتر محسن مقدمی معاون بهداشتی،دکتر سید جلیل معصومی معاون توسعه مدیریت ومنابع ،دکتر عبدالخالق کشاورزی قائم مقام معاون درمان و مهندس کرامت اله افراشی مدیریت توسعه منابع فیزیکی وامور عمرانی و تجهیزاتی دانشگاه ،در ادامه سفر خود به شهرستان های استان فارس ،در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)حضور یافتند.
این بیمارستان با 240تخت مصوب هم اکنون با 200تخت فعال به بیماران ارایه خدمت میکند در این بازدید راه اندازی بخش PICUکودکان به عنوان مرجعی در شرق استان،مورد برسی قرار گرفت ،همچنین با توجه به ادامه و گسترش بسته های خدماتی طرح تحول نظام سلامت و بسته هتلینگ ،اجرای پروژه بازسازی دو بخش کودکان و داخلی ،تکمیل سیستم سرمایشی،سیستم تصویه فاضلاب،ساختمان مرکز پیام و ...در این بازدید مطرح و در خصوص آنها تصمیم گیری شد.     (1395/08/15)بهره برداری از سیستم جدید سرمایشی-گرمایشی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع)داراب

سیستم پیشرفته سرمایشی-گرمایشی جدید بیمارستان امام حسن مجتبی(ع)با صرف هزینه میلیاردی به بهره برداری رسید.
دکتر وحید اسماعیلی رییس شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی داراب اعلام کرد:با بهره برداری از فاز توسعه و افزوده شدن حدود 10هزار متر مربع فضای فیزیکی و یکصد تخت به ظرفیت درمانی بیمارستان در دهه فجر سال گذشته ،پیگیری های شبانه روزی و مستمر به منظور آماده سازی زیر ساخت های لازم برای راه اندازی سیستم سرمایشی-گرمایشی جدید آغاز شد.به گفته وی نصب و راه اندازی سیستم های بویلر وتولید بخار ،برج های خنک کننده و الکترو پمپ های مربوطه ،اجرای لوله کشی و نصب اتصالات آب سرد و گرم ،نصب فن کوییل و اگزوز فن های بیشمار همچنین افزایش دیماند برق وطراحی و تعویض سیستم لوله کشی داخلی گاز شهری از ایستگاه ورودی تا موتور خانه ،از جمله مواردی بود که باید انجام می شد که این مهم با تلاش بی وقفه مهندسان تاسیسات بیمارستان و پیگیری فعالانه مدیریت سلامت شهرستان به سرانجام و سیستم جدید به بهره برداری رسید.
دکتر اسماعیلی خاطر نشان کرد :برای ساخت سوله موتور خانه،خرید دیگ های بخار و چیلر ،برج های خنک کننده ،دیزل ژنراتور،لوله و اتصالات ،فن کوییل و اگزوز فن ،همچنین افزایش توان برق و تغییر سیستم لوله کشی گاز،در مجموع حدود 4 میلیارد تومان هزینه شده است .
رییس شبکه در پایان گفت :لازم می دانم از حمایت های همیشگی جناب آقای دکتر ایمانیه رییس محترم دانشگاه و جناب آقای مهندس افراشی مدیر محترم فنی و ناظران این مدیریت ،همچنین فرماندار محترم،روسای محترم شرکت های برق و گاز شهرستان،مدیریت و پرسنل بیمارستان و همه عزیزانی که در این زمینه پیگیری و تلاش نمودند صمیمانه سپاسگزاری کنم .
یاد آور می شود سیستم سرمایشی جدید از نوع چیلر ابزو بشن(جذبی)با سوخت گاز شهری و ظرفیت 800 می باشد.      (95/05/03)

*دیدار نماینده،فرماندار و رییس شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی داراب با وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی،درمانی و آموزشی داراب،با پیگیری و هماهمگی دکتر انصاری نماینده محترم مردم شریف داراب و زرین دشت،عصر دوشنبه 28تیر95نشستی با حضور دکتر انصاری نماینده،مهندس قاسمپور فرماندار،و دکتر وحید اسماعیلی رییس شبکه داراب در دفتر وزیر محترم بهداشت برگزار و مشکلات سلامت شهرستان به استحضار ایشان رسانده و دستورات لازم از سوی ایشان صادر گردید.
بحث اعتبار بیمارستان دوم ،ردیف بودجه و تشکیلات دانشکده پیراپزشکی،تجهیزات بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)از جمله سی تی اسکن 16اسلایس،سنگ شکن و لاپاراسکوپ،مشکلات تاسیساتی بیمارستان از جمله برجهای خنک کننده هوا تصفیه فاضلاب،تشکیلات و تجهیزات مرکز بهداشتی درمانی جنت شهر،اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز مرکز بهداشتی درمانی فرگ،تامین آمبولانس برای مرکز اورژانس و مراکز بهداشتی درمانی روستایی فاقد آمبولانس و تاسیس مرکز آموزش عالی سلامت با پتانسیل تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی از محورهایی بود که در این نشست مطرح شد ودستورات بسیار خوبی از سوی وزیر محترم بهداشت برای هر کدام از موارد یاد شده و سایر درخواست ها صادر گردید.
در این نشست وزیر محترم بهداشت ضمن قدردانی از تلاش مدیران سلامت منطقه،بر دور افتاده بودن و محروم بودن داراب تاکید و ابراز امیدواری کرد با پیگیری مسئولان شهرستان و نگاه ویژه وزارتخانه ،داراب به جایگاه واقعی خود در بحث سلامت رسیده و مشکلات موجود مرتفع گردد.یاد آور می شود در این نشست فرماندار و رییس شبکه زرین دشت نیز حضور داشتند و درخواست های این شهرستان برسی و دستورات لازم صادر گردید.  (95/04/29
)

*امحای 1000لیتر آبلیموی غیر بهداشتی در داراب

آبلیمو های غیر بهداشتی که پیش از این ضبط شده بود با همکاری مرکز بهداشت شهرستان به آزمایشگاه شیراز برای آزمایشات بیشتر فرستاده شد و پس از تایید آزمایشگاه با حکم قضایی در محلی دور از شهر معدوم گردید.
نیروهای امنیتی سپاه داراب مقدار 1000لیتر ابلیمو که از موادی غیر از لیمو در یک کارگاه خانگی در داراب تولید می شدپس از ارسال به ازمایشگاه و تایید تقلبی بودن آنها و همچنین طی مراحل قانونی و اخذ دستور دادستان محترم با همکاری بازرسین محترم بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان در محلی دور از شهر معدوم گردید.  (95/04/27)

*امکان چاپ تصاویر گرفته شده از دندان وفک ها(OPG)با کیفیت بالا بر روی فیلم رادیو لوژی در بیمارستان داراب فراهم شد

دکتر وحید اسماعیلی رییس شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی داراب با اعلام این خبر گفت:با توجه به درخواست های مکرر بیماران،پزشکان و دندانپزشکان محترم مبنی بر ارائه تصاویر گرفته شده از دندان و فک (OPG)توسط دستگاه پیشرفته و دیجیتال بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)به صورت فیلم که تا کنون فقط به صورت سی دی ارائه می شد ،با تلاش شبانه روزی مسئول بخش رادیو لوژی و ام ار ای وهمکاری یکی از کارشناسان بخش یاد شده موفق شدیم بدون دریافت هیچگونه آموزش و پرداخت هزینه ای به شرکت مربوطه که مبالغ هنگفتی بابت این امر درخواست کرده بودند،از تصاویر گرفته شده (OPG)با کیفیتDICOM (کیفیت استاندارد ویژه دیدن وچاپ تصاویر پزشکی)بر روی فیلم رادیو لوژی با پرینتر پیشرفته که ارزشی بالغ بر 45میلیون تومان دارد،پرینت تهیه نماییم.
ایشان خاطر نشان کردند:انشاءالله ظرف چند روز آینده پس از تهیه فیلم در تیراژبالا ،به بیماران مراجعه کننده به بیمارستان فیلم رادیولوژی به همراه سی دی تحویل خواهد شد تا دیدن تصاویر بیماران برای پزشکان و دندانپزشکان محترم با سهولت بیشتر و کیفیت بالا امکان پذیر باشد.
وی در پایان یادآور شد:هزینه عکسبرداری از دندان و فک در بیمارستان با تعرفه دولتی مبلغ بسیار ناچیزی در حدود پنج هزار تومان بوده که یک ششم هزینه انجام این خدمت در بخشهای خصوصی می باشد.    (95/04/27)

*ورود پیشرفته ترین دستگاه تراکم سنجش استخوان کشور به بیمارستان امام حسن مجتیی (ع)داراب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی ،درمانی و آموزشی شهرستان داراب:دکتر وحید اسماعیلی رئیس شبکه با اعلام این خبر افزود :همزمان با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) ،دستگاه تراکم سنجش استخوان که پیشرفته ترین دستگاه موجود در کشور است است به بیمارستان امام حسن مجتبی (ع)داراب تحویل شد.وی با بیان اینکه دستگاه یاد شده با پیگیری زیاد خریداری و از گمرک ترخیص شده خاطر نشان کرد:این دستگاه دارای تکنولوژی سنجش دقیق تراکم استخوان و در حال حاظر دقیق ترین دستگاه موجود در بازار بوده و قادر به مقایسه داده ها با گروه های هم سال و هم جنس می باشد.
به گفته رئیس شبکه یکی از مشکلات شایع همراه با افزایش سن به ویژه در خانم ها ،کاهش تراکم ماده استخوانی یا به اصطلاح پوکی استخوان می باشد که در صورت تشخیص و درمان به موقع می تواند از بروز شکستگی های اندام و دردهای استخوانی پیشگیری نماید.
دکتر اسماعیلی افزود:این دستگاه همچنین میزان ریسک احتمال دیابت و فشار خون را با سنجش و مقایسه چربی های بدن شامل چربی دورشکم به دورلگن و ران محاسبه می کند که این قابلیت (پیش بینی ریسک ابتلا به دیابت وفشار خون)در هیچ یک از دستگاه های مشابه وجود ندارد.
وی یادآور شد:دستگاه تراکم استخوان خریداری شده از مارک هولوژیک و تولید آمریکا بوده و قیمت آن حداقل سه برابر نمونه کر ه ای یا چینی می باشد.
دکتر اسماعیلی در پایان ابراز امیدواری کرد با آماده سازی محل نصب دستگاه انشاءالله تا یک ماه اینده شاهد نصب و بهره برداری از این تکنولوژی جدید در بیمارستان داراب باشیم.     (95/04/12)

انتصاب آقاي قاسم زاهداني به عنوان سرپرست شبكه بهداشت داراب
   
    1397-7-3
    ادامه ...

افتتاح بهداشت و درمان منطقه فورگ با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه
   
    1397-2-15
    ادامه ...

سخنرانی رئیس مرکز بهداشت داراب در مصلی نماز جمعه
   
    1397-1-31
    ادامه ...

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-9-20 10:28    آمار بازدیدکنندگان   :  25211        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ     
 


تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به شبكه بهداشت و درمان شهرستان داراب مي باشد

آدرس : داراب-خيابان پيروزي